
Lapsille ja lapsiperheille
Pyhtään seurakunta tarjoaa monipuolista toimintaa pienille lapsille, nuorille ja lapsiperheille.
Päiväkerhot
Järjestämme mukavaa päiväkerhotoimintaa 3-5 -vuotiaille lapsille. Kerhoissa laulamme, leikimme ja askartelemme yhdessä lastenohjaajien opastuksella. Mukana lapsikerhon toiminnassa ovat kirkkovuoden tapahtumat. Kerhovuosi alkaa syksyllä ja päättyy toukokuussa. Lue lisää.
Perhekerhot
Seurakuntamme perhekerhot ovat lasten, vanhempien ja isovanhempien mukava, yhteinen kohtaamispaikka. Perhekerhoon ei tarvitse ilmoittautua ennakkoon, vaan sinne voi tulla aina, kun haluaa mukavaa seuraa muista perheistä. Lue lisää.
Perhekahvila
Koko perheen perhekahvila toimii Siltakylän nuorisotiloissa. Perhekahvilaan ovat tervetulleita kaikki lapsiperheet. Lue lisää.
Iltapäivätoimintaa 6-8- vuotiaille
Siltakylän seurakuntatalossa tiistaisin klo 13-15.30
Laululautta
Perhekerhoissa seilaava Laululautta on musiikillinen leikkihetki, jossa lauletaan, leikitään ja liikutaan. Lue lisää.
Katso tapahtumakalenteristamme kaikki lapsille ja perheille suunnatut tapahtumamme.
Kuva: Unsplash.com